Küf & Maya Sayım Plakaları

3M™ Petrifilm™

Açıklama

3M™ Petrifilm™ Maya ve Küf Sayım Plakaları, gıda ürünlerinizde ve gıda işlem ortamında gıda ile taşınan maya ve küfü tanımlar. Mayalar plaka üzerinde küflerden kolayca ayırt edilebilir: - Mayalar tipik olarak kenarları tanımlı ve odağı olmayan küçük, mavi-yeşil koloniler ile gösterilir. - Küfler, dağılan kenarları ve merkez odak noktası olan geniş, değişken renkli koloniler ile gösterilir.

Ürün Kodu :

3M™ Petrifilm™ Küf & Maya Sayım Plakası

Gıda proses ortamlarında yüzlerce çeşit küf ve maya kolonileri bulunmaktadır. Hem havada, hem de gıda üzerinde gelişim imkânlarının kolaylığı göz önüne alındığı zaman bu organizmaların gıdalara, gıda işleme ekipmanlarına, depolara ne kadar kolay bulaşabileceği anlaşılabilir.

3M™ Petrifilm™ Maya ve Küf Sayım Plakaları ortam içindeki küf ve maya populasyonlarını doğru şekilde belirlemenizi sağlar. Bu yöntemin kullanımı klasik metoda göre daha kolaydır.

3M™ Petrifilm™ Maya ve Küf Sayım Plakaları film kaplı jel yapısı besi yeri ve ihtiva ettiği antibiyotiklerle ile özel bir tasarım ürünüdür. Bu yüzden ilave antibiyotik ve tartarik asit eklenmesine gerek yoktur.

İş gücü tasarrufu ve diğer avantajları sayesinde kritik kontrol noktalarının denetlenmesi daha sık olarak yapılabilmekte ve bu durum ürün kalitesinin artmasında doğrudan etkili olmaktadır.

Analiz Süresi: 25 °C’de 72/120 saat

3M™ Petrifilm Küf & Maya Sayım Plakaları Yorumlama Kılavuzu