Yüksek Hassasiyetli Koliform Sayım Plakaları

3M™ Petrifilm™

Açıklama

3M™ Petrifilm™ Yüksek Hassasiyetli Koliform Sayım Plakaları düşük seviyeli koliformların saptanmasını sağlar. Bu plakalar, yüksek hassasiyet testi gerektiren süt ürünleri üreten tesislerde kullanım için özellikle uygundur. Gaz kabarcıkları ile ilişkilendirilmiş kırmızı koloniler onaylı koliformlar olarak sayılabilir.

Ürün Kodu :

3M™ Petrifilm™ Yüksek Hassasiyetli Koliform Sayım Plakası

3M™ Petrifilm™ Çok Hassas Koliform Sayım Plakaları 5 ml numune çözeltisi kullanımına göre ayarlanmış yapısıyla 1gr üründe bulunan 1 tane mikroorganizmayı tespit edebilecek hassasiyettedir.

Süt, dondurma, peynir ve diğer süt ürünlerinin analizi için özel olarak geliştirilmiştir.

Bir tek Petrifilm™ Yüksek Hassasiyetli Koliform Sayım Plakası, bir gram test için kullanılan 3 tane standart besiyeri plakasının yerini tutar. Bu yüzden hem ekstra hassas analizler gerçekleştirir hem de daha düşük sarfiyatla test başına düşen masrafları azaltmış olursunuz.

3M™ Petrifilm™ Çok Hassas Koliform Sayım Plakaları süt ürünlerinde yasal tüzüklerin gerektirdiği sınırlamaları ve kalite standartlarını yerine getirebilmeyi sağlar.

Az sayıda Koliformu (gram başına 1 veya 2’den az) saymak içindir.

5 ml numuneden ekim yapılmaktadır.

Kolonileri kırmızıya boyayan gösterge indikatör sayesinde sayısal sonuçlar çok net bir şekilde gözlemlenir. Üst tabaka, laktoz fermantasyonu sonucunda üretilen gazı tutar.

Analiz Süresi: 35 °C’de 24 saat

3M™ Petrifilm Yüksek Hassasiyetli Koliform Sayım Plakaları Yorumlama Kılavuzu